Jak dbać o obuwie ochronne – konserwacja, czyszczenie, środki

Każde buty, nawet te których na co dzień używamy w pracy, więc z góry przeznaczamy je na zniszczenie – wymagają odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Dzięki prostym i niezajmującym dużo czasu zabiegom, poprawimy komfort pracy, bo wiadomo, że dobre samopoczucie w miejscu pracy przekłada się na nasze zadowolenie z życia i satysfakcję zawodową. Oto więc kilka prostych porad, jak zadbać o buty w których pracujemy, by pracowało się nam po prostu dobrze.

 

face-with-safety-lenses-3-1102252-m

– susz buty zawsze kiedy tego wymagają – czasem zdarza się nam pracować na deszczu i czasem, szczególnie te gorszej jakości buty przemakają. Za każdym razem kiedy się tak stanie należy buty wysuszyć. Należy tylko pamiętać, by nie robić tego poprzez położenie mokrych butów na ciepłym kaloryferze, gdyż to tylko im zaszkodzi. Mokre buty należy suszyć przy użyciu papieru – najlepiej starych gazet albo ręczników jednorazowych. Napychamy nimi cholewkę buta i pozostawiamy na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia. Susząc w taki sposób nie narażasz buta na rozklejenie i nie powodujesz nieprzyjemnego zapachu, który często wytwarza się przez nieumiejętne suszenie.

 

heavy-duty-boots-449215-m

– czyść buty zawsze wtedy, kiedy tego wymagają – to akurat jest punkt, którego nie przestrzegamy z czystego lenistwa. Wydaje się nam to bardzo często niepotrzebne, gdyż zakładamy, że następnym razem także je ubrudzimy, więc szkoda nam czasu na zbędną czynność. To wielki błąd, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo, czym dokładnie zanieczyściliśmy buty. A jak uczy doświadczenie, nawet zwykła sól drogowa może wyżreć buty w nieodwracalny sposób, sprawiając, że nadają się tylko na śmietnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>