Jakie obuwie ochronne wybrać do pracy na budowie?

Praca na budowie jest ciężka, niebezpieczna i bardzo wymagająca. Trzeba więc przygotować się do niej w jak najlepszy sposób, na przykład poprzez skompletowanie odpowiedniego stroju – od kombinezonu po buty i kask. Jeśli chodzi o buty, to kwestia ta jest właściwie najważniejsza, gdyż niewłaściwe dobrane buty mogą być przyczyną groźnych wypadków lub nawet śmierci.

workers-455289-m
Jakie zatem powinno być idealne obuwie ochronne do pracy na budowie?
Przede wszystkim powinno być wygodne. Twarda podeszwa, utwardzana na zewnątrz, miękka wewnątrz cholewka, najlepiej sięgająca za kostkę, sznurowana i dobrze otulająca stopę. Do tego obuwie powinno być wyposażone w membranę oddychającą, która zapewni stopom cyrkulację powietrza, która uchroni je przed chorobami grzybiczymi oraz membranę przeciwdeszczową, która w razie zalania butów wodą podczas pracy nie przepuści do wewnątrz ani kropli.

security-clothes-2-1383845-m

Oczywistym jest, że buty ochronne do pracy na budowie powinno mieć twardą, dobrze wyprofilowaną podeszwę. Praca ta wymaga chodzenia, często po nierównym podłożu, z którego wystają druty bądź pokryte jest ono gruzem. Podeszwa taka uchroni stopy przed urazami mechanicznymi, a także przed dyskomfortem stąpania po kamieniach.

Obuwie na budowę powinno sięgać także za kostkę, ponieważ nierówne podłoże naraża stopę na złe postawienie. W razie braku jej ochrony czy raczej w tym wypadku – osłony, przy niewłaściwym stąpnięciu może dojść do skręcenia kostki czy nawet bolesnego złamania, które leczy się przez kilka tygodni leżąc w gipsie. Co najgorsze, raz skręcona czy złamana kostka ma później tendencję do nawrotu kontuzji, nawet przy niewielkim błędzie, co może skutecznie utrudniać dalszą pracę na budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>