Jakie skarpety do pracy fizycznej wybrać? Jakie są najlepsze?

Buty ochronne to podstawa ubioru w wielu zawodach należących do grupy zawodów tak zwanych fizycznych. Jednak należy pamiętać, że nigdy nie wolno nakładać ich na nagą stopę, dlatego równie ważne jak obuwie ochronne, są także skarpety. Jakie wybrać, by zapewnić swoim stopom maksymalny komfort i higienę, a sobie i współpracownikom przyjemną pracę? Należy wybierać te najlepsze.
caution-tripping-hazard-1439458-m
Co powinno charakteryzować dobre skarpety przeznaczone dla osób pracujących fizycznie?
– chłonność – skarpety powinny doskonale chłonąć pot oraz nieprzyjemne zapachy, utrzymując stopę suchą i czystą. Tylko w taki sposób nie nabawimy się grzybicy stóp, nieprzyjemnych odparzeń, bąbli czy przykrego zapachu.

– elastyczność – skarpety powinny dobrze trzymać się na nodze, ale w żadnym wypadku gumka podtrzymująca skarpetę na nodze nie powinna za bardzo uciskać, odciskając się na skórze. Mało kto o tym wie, ale stosowanie takich skarpet może grozić poważnymi chorobami układu krążenia, żylakami albo nawet martwicą. Najlepiej aby skarpety były bezuciskowe.
helmet-2-871459-m
– dobry gatunek – materiał powinien być gruby – jeśli warunki pracy zmuszają nas do długiego przebywania na mrozie lub cienki, jeśli pracujemy w ciepłym lub gorącym pomieszczeniu albo na pełnym słońcu. Do tego materiał ten powinien być naturalny albo półnaturalny. Dobrym składem jest pół na pół – poliester plus bawełna. Nigdy jednak w dobrych skarpetach nie powinien przeważać poliester.

Przestrzeganie tych kilku zasad przy wyborze odpowiednich skarpet z pewnością korzystnie wpłynie nie tylko na komfort naszej pracy ale także – co najważniejsze – na zdrowie naszych stóp. A to bardzo ważne, bo potrzebujemy ich w każdym momencie naszego życia, dlatego warto dawać im to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>