Jakie wybrać obuwie ochronne do pracy zimą?

Praca zimą, szczególnie na dworze wymaga bardzo dobrego przygotowania swoich pracowników do jej wykonywania. Oczywiście zapewnienie odpowiednich warunków pracy należy do pracodawcy, gdyż koszt chciałby samego profesjonalnego obuwia ochronnego z przeznaczeniem do pracy zimą to koszt kilkuset złotych.

heavy-duty-boots-449215-m

Jakie powinno być to idealne obuwie?
Oczywiście ciepłe, wygodne i odpowiednio przystosowane do warunków pracy. Zimowe prace na zewnątrz to z reguły prace budowlane, a ponieważ budowlanka wiąże się ze wspinaniem się po rusztowaniach, chodzeniem po dachach czy po wielkich dołach wykopanych przez koparkę, to łatwo można odnieść to do wędrówek po górach. Stąd też budowlane obuwie ochronne do pracy zimą powinno być takie jak obuwie do zdobywania górskich szczytów o tej właśnie porze roku. Powinno wyróżniać się od innych butów następującymi cechami: grubą, wyprofilowaną podeszwą, cholewką wyposażoną w membranę wodoodporną oraz przepuszczającą powietrze o długości zakrywającej kostkę. But powinien być do tego sznurowany, by móc go dopasować go do stopy. Po co aż taka ochrona? Oczywiście po to, by maksymalnie odciążyć stopy oraz nogi, które na budowie nieustannie narażone są na pracę. Gruba podeszwa także idealnie ochroni stopy przed wszystkim co wystaje z podłoża na takim placu budowy, a przeszkód jest sporo – od kamieni przez śliski piasek, kończąc na bardzo niebezpiecznych drutach.

 

ring-the-bell-pictogram-1383851-m

Każdy pracownik powinien mieć możliwość spokojnego przymierzenia obuwia, zanim zostanie ono zakupione, dlatego dobrym pomysłem jest wskazanie dobrego sklepu z takim obuwiem i udzielenie zaliczki na jego zakup a następnie rozliczenie rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>