Półbuty – idealne obuwie ochronne dla listonoszów, dostawców i kurierów

Półbuty to ulubione buty wszystkich panów – są lekkie, wygodne i w miarę uniwersalne. Nie uciskają niepotrzebnie stopy, nie mają zbyt twardej podeszwy, która przy dłuższym obciążaniu stóp staje się kłopotem. Istnieją grupy grupy zawodowe, które powinny dla bezpieczeństwa i wygody stosować właśnie półbuty ochronne.
workers-455289-m
Czym charakteryzują się półbuty ochronne?
– cienką, elastyczną podeszwą dostosowaną do prowadzenia samochodu czy innych pojazdów mechanicznych – podeszwa ta nie jest zbyt twarda. Jej elastyczność oraz właściwa grubość w żadnym stopniu nie przeszkadzają w prawidłowej obsłudze wszelkich pojazdów. Jednocześnie podeszwa powinna być wykonana z w miarę naturalnego tworzywa, chroniąc stopy przed odparzeniami czy innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.
– lekką, najlepiej skórzaną cholewką – cholewka w półbutach ochronnych powinna być skórzana przede wszystkim dlatego, że skóra naturalna oddycha, co sprawia, że przy długim noszeniu obuwia bez przerwy stopa nie poci się, nie pachnie nieprzyjemnie a jednocześnie jest skutecznie chroniona przed deszczem czy wiatrem,
– lekkością – buty te powinny być solidne ale lekkie, powinny też dobrze wyglądać współtworząc schludny strój do pracy. Nie powinny być przesadnie ocieplane, ale nie powinny też być zbyt lekkie. Sama nazwa półbuty wskazuje na coś pośredniego i uniwersalnego, dlatego reasumując – dobre półbuty ochronne powinny sprawdzić się w każdą pogodę, w takich zawodach jak listonosz, kurier, kierowca czy dostawca. Powinny być solidnie wykonane – najlepiej by podeszwa była klejona i szyta, co zapewni długotrwałość jej użytkowania.

 

sawing-boards-1422708-m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>